Kaip pasiruošti varžyboms

Šioje skiltyje pateikiamos gairės pradedantiesiems sportininkams, kurie dar tik planuoja dalyvauti motociklų žiedinėse lenktynėse.

 

Taigi, jūs jau žinote kas yra žiedinė trasa, ne kartą treniravotės Aukštadvario kartodrome ar Kačerginės Nemuno žiede ir jau galvojate apie motociklų varžybas, kuriose galėtumėt sudalyvauti. Kokie reikalavimai norintiems dalyvauti varžybose, kokių reikia dokumentų ir kaip tinkamai pasiruošti motociklą - tokie klausimai dažniausiai kyla tiems, kas žengia pirmuosius žingsnius motociklų sporto pasaulyje. Savo sportinę karjerą galite pradėti Aukštadvario kartodrome arba Kačerginės Nemuno žiede. Kartodromas tiks tiems, kas mėgsta mažesnius greičius ir techniškas trasas, o Nemuno žiedas žinoma yra geriausia vieta didelio greičio mėgėjams.

1. Norintiems dalyvauti varžybose Aukštadvario kartodrome rekomenduojame Liqui Moly MotoSprintą. Tam, kad galėtumėte dalyvauti Liqui Moly MotoSprinte jums pakanka turėti techniškai tvarkingą gatvei arba sportui skirtą motociklą ir tinkamą aprangą t.y. vienos arba dviejų dalių tekstilinę aprangą arba odinį kombinezoną, uždaro tipo visą galvą dengiantį šalmą, motociklininko pirštines ir batus. Motocikliniai džinsai NETINKA. Taip pat rekoneduojama dėvėti stuburo apsaugą. Jums nereikia jokių licencijų, pažymų ar leidimų. Net ir vairuotojo teisės nėra būtinos, jeigu motociklą atsivešite priekaboje. Liqui Moly MotoSprintas puikiai tinka pradedantiesiems, nes greičiai čia yra pakankamai nedideli, trasa yra saugi ir techniška, tad puikiai tinka vairavimo įgūdžių lavinimui. Plačiau apie šias varžybas skaitykite Liqui Moly MotoSprintas skiltyje.

2. Norintiems dalyvauti varžybose Kačerginės Nemuno žiede rekomenduojame pradėti nuo Street taurės arba Track Day varžybų, tačiau jeigu žiedinėse trasose nesate naujokas, tuomet galite savo karjerą pradėti ir nuo Pretendent (C) klasės varžybų Lietuvos motožiedo čempionate. Prieš apsispręsdami būtinai išnagrinėkite reikalavimus, kurie taikomi šių varžybų dalyviams. Street klasės varžybose gali dalyvauti tik tie, kas niekada ankščiau neturėjo Lietuvos ar kitos šalies motociklų sporto federacijos išduotos licencijos.

2.1. Street klasės varžybų dalyviui:

2.1.1. Privaloma:

- susipažinti su Street taurės ir Lietuvos motožiedo taisyklėmis. Taisykles rasite LMSF puslapyje. Vėliavų reikšmes rasite žemiau šiame puslapyje.

- įgyti LMSF Street klasės licenciją. Licencijos Street klasės dalyviams išduodamos nemokamai. Pakanka Lietuvos motociklų sporto federacijai elektroniniu paštu pateikti prašymą licencijai gauti ir sveikatos deklaraciją. Licencijų išdavimo tvarką ir būtinas formas rasite LMSF interneto svetainės skiltyje apie licencijas.

- užsiregistruoti į renginį (Track Day), kurio metu vyks Street klasės varžybos.

- turėti techniškai tvarkingą motociklą. Negali būti tepalo ar kitų skysčių nutekėjimo, stabdžių kaladėlės bei padangos negali būti nusidevėjusios ir turi atitikti bendro naudojimo keliuose eksplotuojamoms transporto priemonėms taikomus reikalavimus. Visi išoriniai elementai (krepšiai, bagažinės) turi būti nuimti. Vairo rankenėlių, sankabos ir stabdžių rankenėlių bei pakojų galai negali būti aštrūs, jie turi būti užapvalinti. Motociklas privalo turėti galiojančią techninę apžiūrą ir draudimą.

- dėvėti odinę arba tekstilinę vienos arba dviejų dalių motociklininko aprangą. Motocikliniai džinsai NETINKA. Taip pat vairuotojas privalo dėvėti uždaro tipo visą galvą dengiantį motociklininko šalmą, motociklininko pirštines ir batus.

- prieš varžybas ant motociklo priekinio žibinto arba priekinio aptako užklijuoti jam priskirtą startinį numerį.

- išklausyti visus saugumo instruktažus, kurie vyks prieš renginį ir prieš pačias varžybas.

2.1.2. Rekomenduojama:

- apsidrausti. Draudimo pasiūlymą rasite LMSF svetainės dedikuotoje skiltyje.

- pasitikrinti sveikatą ir gauti medicinos pažymą (Forma 068a).

- priekinį bei galinį motociklo žibintą apklijuoti lipnia juosta.

- pritvirtinti tepalo filtrą, tepalo išleidimo varžtą ir tepalo įpilimo dangtelį kaip iliustruota žemiau.

- dėveti stuburo apsaugą.

2020 metų Street taurės kalendorių ir kitą informaciją rasite Street taurės skiltyje.

2.2. Pretendent 600 (C600) ir Pretendent 1000 (C1000) klasių dalyviams:

2.2.1. Privaloma:

- susipažinti su Lietuvos motožiedo taisyklėmis.

- įgyti LMSF Pretendent (C) klasės licenciją. Licencijų išdavimo tvarką ir būtinas formas rasite LMSF interneto svetainės skiltyje apie licencijas.

- paruošti motociklą pagal Pretendent (C) klasėms taikomus techninius reikalavimus.

2.2.2. Rekomenduojama:

- pasitikrinti sveikatą ir gauti medicinos pažymą (Forma 068a).

Pagrindiniai techninių reikalavimų Pretendent 600 ir Pretendent 1000 (C600 ir C1000) klasėms akcentai:

1. Aušinimo sistema turi būti užpildyta vandeniu arba specialiu sportiniu aušinimo skysčiu.

2. Pretendent (C) klasės motociklų žibintai ir posūkiai turi būti išmontuoti arba užklijuoti lipnia juosta.

3. Tepalo filtras turi būti pritvirtintas ir apsaugotas nuo savaiminio atsisukimo.Variklio tepalo išleidimo ir įpilymo varžtai turi būti papildomai sutvirtinti ir apsaugoti nuo savaiminio atsisukimo.

4. Motociklas turi būti pažymėtas starto numeriu, kurį sportininkui suteikė LMSF.  Starto numeriai turi būti žali baltame fone. Numerių skaičių aukštis - ne mažiau 14 cm. Starto numeriai turi būti užklijuoti priekinėje dalyje (vienas numeris) bei galinėje motociklo dalyje abiejose motociklo pusėse.

Tepalo filtro, išleidimo ir įpilimo varžtų tvirtinimo pavyzdžiai:

Vėliavų reikšmės: