• Pradžia
  • Naujienos
  • Endurance varžybos - kodėl verta dalyvauti

Endurance varžybos - kodėl verta dalyvauti

2020-04-23, Adomas

Šiandien vyksta ne tik pasauliniai ar regioniniai endurance čempionatai, kuriuose profesionalios komandos ir aukšto meistriškumo sportininkai varžosi 8-24 valandų lenktynėse, bet ir mėgėjams skirtos 2-3 valandų ištvermės varžybos, kurios vyksta įprasto Track Day formate.  

1. Kada ir kur vyks šios varžybos? 

Varžybos vyks CR moto organizuojamų Track Day metu. Varžybų trukmė 2 valandos. Jos prasidės pasibaigus Track Day treniruotėms. 

 

2. Kiek kainuoja dalyvavimas ištvermės varžybose?

Varžybų startinis mokestis įskaičiuotas į Track Day kainą, tad papildomai mokėti nereikės.

 

3. Kaip užsiregistruoti į komandines ištvermės varžybas?

Registracija į varžybas vyks Track Day metu, tad jeigu dar neturite komandos draugo, galėsite jį susirasti renginio dieną. 

 

4. Kas gali dalyvauti šiose varžybose ir kokie reikalavimai dalyviams? 

Šiose varžybose gali dalyvauti komandos, kurias sudaro 2 asmenys. Laukiami ne tik sportininkai, bet ir mėgėjai. Licencijos nėra būtinos, tereikia išklausyti instruktažą prieš varžybas. 

 

5. Kokie techniniai reikalavimai motociklams? 

Nėra jokių specialių reikalavimų motociklams. Gali dalyvauti visų tipų motociklai su visų tipų varikliais. Motociklai tiesiog turi būti techninškai tvarkingi, neleisti tepalo ar aušinimo skysčio, tvarkingais aptakais ir padangomis, kurių nusidėvėjimas atitinka padangų gamintojo reikalavimus. 

 

6. Ar dalyviai bus skirstomi į klases?

Komandos bus skirstomos į SPORT ir HOBBY klases. SPORT klasei bus priskirtos komandos, jeigu bent vienas komandos narys Track Day metu važiuoja A (greičiausioje) grupėje. HOBBY klasei bus priskiriamos komandos, kurių nariai Track Day metu nepatenka į A grupę.

 

7. Kodėl verta dalyvauti komandinėse ištvermė varžybose?

Štai kelios priežastys: 

  1. Varžybos yra saugios. Šiose varžybose svarbu palaikyti tempą visą važiavimo laiką, todėl vairuotojai taupo jėgas ir visuomet važiuoja su tam tikru rezervu. Tai reiškia, kad rečiau peržengiamos galimybių ribos, trasoje būna mažiau pavojingų situacijų ir kritimų.

  2. Tai yra komandinės, o ne individualios varžybos, todėl rezultatas priklauso nuo visos komandos darbo, o ne nuo vieno žmogaus pasiekimų.

  3. Tai puiki proga draugams susiburti vardan bendro tikslo. Važiuodami komandoje visada turėsite už ką sirgti ir visada bus kas serga už jus.

  4. Šiose varžybose sėkmę lemia ne motociklo techninis parengimas, variklio galia ar vieno vairuotojo meistriškumas, bet visų komandos narių ištvermė ir pasirinkta strategija.

  5. Endurance lenktynes ne visada laimi tie, kas greičiausiai įveikia vieną ratą. Didelis ir galingas variklis su didelėm kuro sąnaudom nebūtinai suteiks pranašumą, todėl varžybose sėkmingai dalyvauti gali ne tik sportiniai motociklai.

  6. Endurance varžybose keli sėkmingi ir greiti ratai negarantuoja aukšto rezultato. Kitaip nei trumpos distancijos varžybose, net užgesę starto metu vis tiek turėsite daug šansų užimti aukštą vietą.

  7. Mėgėjams skirtos endurance varžybos vyksta Track Day pabaigoje, tad dalyviai turi pakankamai laiko susipažinti su trasa ir pasitreniruoti.

  8. Registruotis į varžybas galite renginio dieną, o dalyvavimas varžybose nieko papildomai nekainuoja, viskas įskaičiuota į Track Day kainą. Nereikia jokių licencijų ar leidimų. Pakanka turėti techniškai tvarkingą motociklą ir motociklininko aprangą.

Išsamios varžybų taisyklės bus paskelbtos jau netrukus.