• Pradžia
  • Naujienos
  • Endurance varžybos - kodėl verta dalyvauti

Endurance varžybos - kodėl verta dalyvauti

2020-04-23, Adomas

Kas yra motociklų endurance (ištvermės) varžybos ir kodėl verta jose dalyvauti?

Šiandien vyksta ne tik pasauliniai ar regioniniai endurance čempionatai, kuriuose profesionalios komandos ir aukšto meistriškumo sportininkai varžosi 8-24 valandų lenktynėse, bet ir mėgėjams skirtos 2-3 valandų ištvermės varžybos, kurios vyksta įprasto Track Day formate.  

Kuo patrauklios mėgėjams skirtos endurance varžybos ir kuo jos skiriasi  nuo įprastų trumpos distancijos varžybų?

  1. Varžybos yra saugios. Šiose varžybose svarbu palaikyti tempą visą važiavimo laiką, todėl vairuotojai taupo jėgas ir visuomet važiuoja su tam tikru rezervu. Tai reiškia, kad rečiau peržengiamos galimybių ribos, trasoje būna mažiau pavojingų situacijų ir kritimų.

  2. Tai yra komandinės, o ne individualios varžybos, todėl rezultatas priklauso nuo visos komandos darbo, o ne nuo vieno žmogaus pasiekimų.

  3. Tai puiki proga draugams susiburti vardan bendro tikslo. Važiuodami komandoje visada turėsite už ką sirgti ir visada bus kas serga už jus.

  4. Šiose varžybose sėkmę lemia ne motociklo techninis parengimas, variklio galia ar vieno vairuotojo meistriškumas, bet vairuotojų ištvermė ir visos komandos pasirinkta strategija.

  5. Endurance lenktynes ne visada laimi tie, kas greičiausiai įveikia vieną ratą.  Didelis ir galingas variklis su didelėm kuro sąnaudom nebūtinai suteiks pranašumą, todėl varžybose sėkmingai dalyvauti gali ne tik sportiniai motociklai.

  6. Endurance varžybose keli sėkmingi ir greiti ratai negarantuoja aukšto rezultato. Skirtingai nei trumpos distancijos varžybose, net užgesę starto metu vis tiek turėsite daug šansų užimti aukštą vietą.

  7. Mėgėjams skirtos endurance varžybos vyksta Track Day pabaigoje, tad dalyviai turi pakankamai laiko susipažinti su trasa ir pasitreniruoti.

  8. Registruotis į varžybas galite renginio dieną, o dalyvavimas varžybose nieko papildomai nekainuoja, viskas įskaičiuota į Track Day kainą. Nereikia jokių licencijų ar leidimų. Pakanka turėti techniškai tvarkingą motociklą ir motociklininko aprangą.