Baltic Rookie Cup"Baltic Rookie Cup powered by Liqui Moly" yra didžiausias Baltijos šalyse plento žiedo motociklų čempionatas (2017 metais įvyko 5-tasis), kurį organizuoja CR MOTO klubas. Kasmet čempionate dalyvauja daugiau kaip 100 greičio mėgėjų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos ir kitų šalių. Čempionato dalyviai, priklausomai nuo jų motociklų variklių darbinio tūrio, skirstomi į dvi klases – „600 cc“ ir „1000 cc“. Praėjusiais metais čempionate pirmąsyk leista dalyvauti ne tik mėgėjams, bet ir pažengusiems sportininkams.

CR MOTO "Track Day" ir varžybos atitinka visus saugumo standartus: dalyvius trasose stebi teisėjai, budi greitosios pagalbos ekipažai.

KADA: 2018 m. čempionato etapai vyks "Track Day" renginių metu pagal iš anksto paskelbtą tvarkaraštį:

1. Gegužės 5-6 d. Silesia Ring, Kamień Śląski, Lenkija

2. Birželio 2 d. Kačerginės Nemuno žiedas, Lietuva

3. Birželio 16 d. Bikernieki, Ryga, Latvija

4. Birželio 17 d. auto24ring, Parnu, Estija

5. Liepos 2-3 d. Tor Poznan, Poznanė, Lenkija

6. Rugpjūčio 11 d. Bikernieki, Ryga, Latvija

7. Rugpjūčio 25 d. auto24ring, Parnu, Estija

8. Rugsėjo 8 d. Kačerginės Nemuno žiedas, Lietuva

Registracijos į renginius čia

Baltic Rookie Cup taisyklės

KAS GALI DALYVAUTI: varžybose gali dalyvauti "Track Day" renginio dalyviai: 

  • mėgėjai,
  • "Pretendent" (C klasės) ir "Rookie" (B klasės) licencijas turintys sportininkai.

Varžybose negali dalyvauti asmenys, kurie per paskutinius 4 metus turėjo Lietuvos motociklų sporto federacijos arba kitos federacijos "Superbike", "Supersport" arba "Superstock" klasių licencijas.

Varžybų dalyviai privalo užsiregistruoti į varžybas renginio dieną.

 

KLASĖS: dalyviai skirstomi į dvi klases - "600 cc" ir "1000 cc". Abi klasės startuoja viename važiavime, tačiau įskaita ir nugalėtojų apdovanojimai kiekvienai klasei vyksta atskirai.

  • "600" klasėje gali važiuoti 4 cilindrų motociklai iki 636 cc, trijų cilindrų motociklai iki 675 cc ir dviejų cilindrų motociklai iki 848 cc.
  • "1000" klasėje gali važiuoti 4 cilindrų motociklai virš 636 cc, trijų cilindrų motociklai virš 675 cc ir dviejų cilindrų motociklai virš 848 cc.

KAINA: varžybų starto mokestis yra įskaičiuotas į "Track Day" renginio kainą, todėl dalyvavimas varžybose papildomai nekainuoja.

REIKALAVIMAI: techniniai reikalavimai motociklams – nesudėtingi. Pagrindinis jų tikslas – užtikrinti dalyvių saugumą ir tuo pačiu metu išsaugoti varžybų patrauklumą ir prieinamumą. Norintiems dalyvauti svarbu iš anksto registruotis, turėti techniškai tvarkingą motociklą bei išklausyti saugumo instruktažą. Lenktynėse galima startuoti su bet kokiomis padangomis (slick tipo arba gatvei skirtomis), kurios turi pakankamą protektorių. Varžybų dalyviai turi dėvėti odinę arba tekstilės vienos arba dviejų dalių motociklininko aprangą, homologuotą šalmą, motociklininko pirštines ir batus. Rekomenduojame lenktynių dalyviams dėvėti stuburo apsaugą.

KAIP UŽSIREGISTRUOTI: registruotis į varžybas galima varžybų dieną iki pietų pertraukos. Registruoja renginio sekretoriatas.

PAPILDOMA INFO: varžybos gali vykti esant įvairioms oro sąlygomis. Esant šlapiai kelio dangai bus skelbiamos varžybos ant šlapios dangos (WET RACE), kurių metu bus galima varžytis tik su lietaus (NHS) padangomis. Su gatvei skirtomis ir slick tipo padangomis sportininkams nebus leidžiama startuoti.

PRIZAI: kiekviename etape dalyviai varžosi dėl "Liqui Moly" įsteigtų prizų. "Liqui Moly" tepalais arba motociklų priežiūros priemonėmis apdovanojami kiekvienos klasės pirmų trijų vietų nugalėtojai. Čempionato nugalėtojai apdovanojami specialiais prizais.

BALTIC ROOKIE CUP POWERED BY LIQUI MOLY REZULTATUS RASITE ČIA